Member Information

Name:  James Breckenridge
Position:  Member
City:  Sioux Falls
Term End Date:  1/15/2022
Biography:
James Breckenridge, appointed February 2014; resident of Sioux Falls.
Political Party:Republican
Name:  Tom Graham
Position:  Chairman
City:  Sioux Falls
Term End Date:  1/21/2020
Biography:
Thomas W. Graham; appointed January 1988; resident of Sioux Falls.
Political Party:Republican
Name:  Douglas Hajek
Position:  Vice Chairman
City:  Sioux Falls
Term End Date:  1/16/2023
Biography:
Douglas J. Hajek, appointed March 2011, resident of Sioux Falls.
Political Party:Republican
Name:  Jim Lust
Position:  Member
City:  Aberdeen
Term End Date:  1/15/2023
Biography:
Jim Lust, member; appointed January 2019; resident of Aberdeen.
Political Party:Republican
Name:  James Roby
Position:  Secretary
City:  Watertown
Term End Date:  1/18/2021
Biography:
James C. Roby, member; appointed August 2000, resident of Watertown.
Political Party:Democrat
Name:  Tina Van Camp
Position:  Member
City:  Fort Pierre
Term End Date:  1/20/2020
Biography:
Tina Van Camp, member; appointed April, 2016; resident of Fort Pierre.
Political Party:Republican
Name:  Steven Zellmer
Position:  Member
City:  Rapid City
Term End Date:  1/15/2022
Biography:
Steve Zellmer; Appointed January 2014; resident of Rapid City.
Political Party:Republican